Wysokie kwoty i okres kredytowania

  0
  136

  Kredyty gotówkowe udzielane są na dowolny cel. Jego spłata całkowita w większości przypadków wynosi średnio 5 lat. Niektóre banki wydłużają okres kredytowania do 8 lat. Otrzymana kwota kredytu gotówkowego może wynosić od zarówno 500 złotych do nawet ponad 100000 złotych. Otrzymaną w ten sposób gotówkę możemy przeznaczyć na praktycznie dowolny cel. Banku praktycznie nie obchodzi co zrobimy z pożyczonym i pieniędzmi bylebyśmy terminowo spłacali zadłużenie. Takie kredyty gotówkowe wyróżnia przede wszystkim kwota zaciągnięcia pożyczki. z powodzeniem możemy wnioskować o 500 zł jak również o nawet 150 000 zł. Oprocentowanie rrso waha się w tym przypadku od 6 do 17%. Kredyty gotówkowe są dość drogim i produktami bankowymi. Doliczając do tego koszty prowizji kwota ta może dla wielu okazać się zbyt wysoka. Kredyty gotówkowe wyróżniają się dość dużą ilością wszelkiego rodzaju opłat związanych z utrzymaniem kredytu. Prowizja w niektórych przypadkach może sięgać nawet 8% od całości pożyczonej kwoty. W związku z tym rrso może kształtować się od 10 do nawet 40%. Stąd bardzo istotne wydaje się dokładne porównanie wszystkich ofert bankowych. Skorzystanie z pierwszej z brzegu oferty nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ może okazać się że możemy przepłacić nawet o kilkadziesiąt procent.

  Kredyty gotówkowe na nagłe wydatki

  Kredyty gotówkowe są doskonałym rozwiązaniem gdy nagle na naszej drodze pojawia się nieprzewidziany wydatek finansowy. Kredytowanie okazuje się bardzo przydatne w momencie kiedy sami nie dysponujemy zadowalającą nas gotówką a planujemy większy wydatek. Dziś możemy wybierać spośród wielu możliwości kredytowych dostępnych na rynku finansowym. Kredyty gotówkowe określane są jako pisemna umowa zawarta między konsumentem a bankiem. Na jej podstawie bank udziela klientowi określoną kwotę pieniędzy. Jej zwrot musi odbyć się w ustalonym przez bank w terminie. klient z kolei zobowiązuje się do wykorzystania otrzymanych środków pieniężnych zgodnie z ich przeznaczeniem i na podstawie określonych przez bank warunków zawartych w umowie. Zobowiązuje się również do zwrotu całej kwoty wraz z naliczonymi odsetkami oraz prowizją. Kredyty gotówkowe zwane również kredytami bankowymi charakteryzują się kilkoma specyficznymi cechami. Mowa tu przede wszystkim o zwrotności terminowości i oprocentowaniu. warto również zdać sobie sprawę że pojęcie kredytu oraz pożyczki to dwie zupełnie odrębne kwestie. Przez wielu z nas stosowane zamiennie jednak w rzeczywistości oznaczają coś zupełnie innego. Cechują je przede wszystkim znaczące różnice prawne.

  Tylko bank ma prawo udzielić kredytu

  Kredyty gotówkowe mogą być udzielane tylko i wyłącznie przez banki. Również umowy kredytowe są regulowane i określane na podstawie prawa bankowego. Muszą zawierać wszelkie niezbędne informacje dotyczące terminów zwrotu zaciągniętego kredytu, opłat związanych z jego udzieleniem oraz odsetek i prowizji. Pożyczki z kolei mogą być udzielane przez każdego kto posiada wolne środki pieniężne. Różnią się również podstawy prawne. każda umowa kredytowa podlega przede wszystkim z zasadą prawa bankowego. pożyczki z kolei są regulowane przepisami zawartymi w kodeksie cywilnym. kredyty gotówkowe pozwalają kredytobiorcy dobrać odpowiedni sposób finansowania do własnych potrzeb oraz aktualnej sytuacji finansowej. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się wizyta w placówce banku i konsultacja z doradcą finansowym. Określając cel na który potrzebujemy konkretnej kwoty pieniędzy, doradca wskaże nam najodpowiedniejszą dla nas i naszej kieszeni propozycję.