Popularny kredyt gotówkowy

0
126

Kredyty gotówkowe to kredyty, które są jednymi z najbardziej popularnych na rynku bankowym. Wynika to przede wszystkim z faktu łatwej dostępności do takich kredytów, co sprawia, że większość klientów banków może o taki kredyt się starać i posiada zdolność kredytową umożliwiającą uzyskanie takiego kredytu. Z drugiej strony kryzys finansowy sprawił, że zaostrzenie wytycznych KNF w zakresie udzielania kredytów, przede wszystkim hipotecznych, przekłada się na sytuację, w której banki przede wszystkim szukają nowych klientów, którzy byliby zainteresowani skorzystaniem z kredytu gotówkowego. Im lepsza jest zdolność kredytowa, tym oczywiście kredyt gotówkowy jest znacznie łatwiej uzyskać w wyższych kwotach. Jednak wiele banków nawet przy najniższych zarobkach klienta są w stanie udzielić kredytu w nieco niższych kwotach bez względu czy takie dochody uzyskiwane są z umów o pracę czy z umów czasowych, jak cywilnoprawne.

Kredyt gotówkowy to alternatywa dla pożyczek. Banki korzystają z kredytów gotówkowych przede wszystkim ze względu na możliwość znacznie lepszego zabezpieczenia takiego produktu w stosami do pożyczek. Jednak w bankach można również znaleźć pożyczki. W obu przypadkach mamy do czynienia z możliwością uzyskania pieniędzy bez wskazania konkretnego celu, na który takie pieniądze mają być przeznaczone. Lepsze zabezpieczenie kredytów gotówkowych poprzez bankowe tytuły egzekucyjne sprawia, że są to produkty finansowe zapewniające znacznie niższe koszty kredytowania.

Kredyt gotówkowy najczęściej posiada korzystne oprocentowanie, które jest tym niższe, im dłuższy jest okres kredytowania. Jednak przy wielu kredytach można korzystać z obniżonego promocyjnie oprocentowania. Oczywiście przy kredytach gotówkowych dochodzą również dodatkowe koszty. Do takich kosztów można zaliczyć między innymi prowizję. Jednak w promocyjnych ofertach kredytów gotówkowych bardzo często można spotkać się z brakiem prowizji lub z obniżona prowizją, która może wynosić jeden, dwa procent.

Przy wybieraniu kredytu gotówkowego warto przede wszystkim skupiać się na kosztach kredytu, gdyż wpływa ona wysokość raty a co za tym idzie łatwość spłaty danego zobowiązania. Z drugiej strony wielu klientów chce ułatwić sobie uzyskanie kredytu, skrócić procedury. Wówczas znacznie ważniejsze jest decydowanie się na takie oferty, z których można skorzystać na uproszczonych warunkach. Takie kredyty gotówkowe można pozyskać najczęściej poprzez serwisy internetowe banków, które zapewniają możliwość spełnienia wszelkich formalności bez konieczności wychodzenia z domu. Dokumenty przy staraniu się przez Internet o kredyt można wysłać poprzez pocztę elektroniczną.