Lokaty długoterminowe do pięciu lat

0
328

Lokaty na cztery u pięć lat.

Okazuje się, że lokatę w banku możemy założyć nawet na okres czterech, czy też pięciu lat. Sprawdźmy najlepsze z takich lokat długoterminowych. EKOlokata 5 na 5 w BOŚ Bank u to propozycja lokaty na okres pięciu lat z oprocentowaniem 2,84%. Kwota minimalna potrzebna do uruchomienia lokaty to jedyny 1 tysiąc złotych. Jest to rodzaj lokaty progresywnej, co oznacza, że jej oprocentowanie rośnie z biegiem lat. W pierwszym roku lokata ma oprocentowanie 1,50 %, w roku drugim wzrasta już do 1,70 %. W trzecim roku oprocentowanie wynosi 2,00 %, a w roku czwartym podwaja swoją wielkość do 4,00 %. W roku piątym oprocentowanie jest najwyższe i wynosi już 5%. Na tej podstawie możemy wyliczyć średnie oprocentowanie lokaty, które wynosi jest równe 2,84% w skali roku. Za każdy pełny rok utrzymywania lokaty są naliczane odsetki. Lokata terminowa jaką proponuje Eurobank to lokata czteroletnia z oprocentowaniem wynoszącym 2,65% w skali roku. Chcąc otrzymać od banku takie oprocentowanie kwota minimalna jaką musimy wpłacić na tą lokatę to 10 tysięcy złotych. Wpłacając mniejszą kwotę oprocentowanie na lokacie również będzie niższe. Każdy kto chce skorzystać z tej oferty lokaty musi posiadać konto osobiste w Banku, a oprocentowanie 2,65% przeznaczone jest dla lokat zakładanych przez Internet. Kwota depozytu ma znaczenie w wielkości oprocentowania. Dla kwot od 200 do 9999,99 złotych oprocentowanie wynosi 2,55% w skali roku. Dla kwot od 10 000 złotych oprocentowanie na jakie można liczyć ma wartość 2,65% w skali roku. Na okres pięciu lat możemy założyć również Lokatę Miracle Plus w Lion’s Banku. Jest to lokata z oprocentowaniem 2,6%w skali roku. Kwota minimalna na lokacie jest jednak dosyć duża i wynosi aż 100 tysięcy złotych. Przez tak wysoką kwotę maksymalną na lokacie nie każdy może z tej oferty skorzystać. Trzeba jednak posiadać konto osobiste w Lion’s Banku, aby móc taką lokatę założyć.

Dobra lokata na trzy lata.

Jedną z ciekawszych propozycji lokaty na 3 lata znajdziemy w Banku Santander. Jest to lokata Direct + Wzrost z oprocentowaniem wynoszącym 2,6% w skali roku. Do uruchomienia lokaty potrzebujemy minimum 5000 złotych. Wniosek o lokatę można złożyć przez internet. Co ważne lokatę możemy założyć na rok lub na dwa lata, ale będzie ona mieć mniejsze oprocentowanie. Lokata terminowa to propozycja lokaty na 3 lata jaką przygotował Eurobank. Trzeba posiadać konto osobiste, aby z tej oferty skorzystać. Oprocentowanie wynosi 2,6%. Minimalna kwota na lokacie to 10 tysięcy złotych. Dla każdej mniejszej kwoty oprocentowanie również będzie niższe. Oprocentowanie depozytu uzależnione jest od wpłaconej kwoty.

Dla kwot od 200 do 9999,99 złotych można liczyć na oprocentowanie w wysokości 2,5%, zaś oprocentowanie 2,6% skierowane jest dla kwot od 10 000 złotych. Bank Pocztowy proponuje nam Lokatę MAXI z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Jest to lokata na 3 lata, którą założymy mając minimum 500 złotych. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób mających niewielkie oszczędności. Z lokaty można skorzystać w ramach konta osobistego, bądź też za pośrednictwem sklepu internetowego. Można skorzystać z oferty bez konieczności zakładania konta osobistego, jednak bank zmniejszy nam wówczas oprocentowanie do 2,3% w skali roku. Jest to lokata o charakterze progresywnym. Jej oprocentowanie wzrasta co kwartał. W pierwszym kwartale oprocentowanie wynosi jedynie 0,7%, zaś w ostatnim rośnie aż do 5% w skali roku. Daje nam to średnie oprocentowanie na lokacie w wysokości 2,5% w skali roku.