Które oferty kredytowe są najlepsze?

0
177

Ze względu na bardzo dużą ilość ofert kredytowych, na pewno wybranie idealnej jest sporym wyzwaniem.

W ofercie banków dostępnych jest wiele różnorodnych kredytów, jednak coraz większą popularnością cieszy się obecnie kredyt gotówkowy. Ten kredyt wydaje się dość prostym produktem, ponieważ zasadę jego działania zna niemalże każdy. Ludzie decydujący się na ten kredyt chcą, aby był on przede wszystkim tani, a także, aby można było dostać go w szybkim czasie. Jest to możliwe dzięki temu, że większość na stały dostęp do Internetu, dlatego czasem nawet w ogóle nie trzeba wychodzić z domu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej kredytu gotówkowego trzeba zastanowić się między innymi nad tym, jaka kwota jest potrzebna, jak duże raty klient jest w stanie płacić, a także czy kredytu nie da się zastąpić innym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o zastąpienie kredytu innym rozwiązaniem to możliwe są dwie opcje: Kredyt w karcie kredytowej, który rozkładany jest wówczas na raty, a także kredyt odnawialny na koncie osobistym.

Jaki kredyt najlepiej wybrać dla siebie? 

Ludzie decydujący się na kredyt chcą przede wszystkim, aby nie był on w przyszłości zbyt dużym obciążeniem. Bierze się tu pod uwagę oprocentowanie, a także poboczne koszty kredytu. Oprocentowanie zależy od wielu czynników, natomiast do pobocznych kosztów kredytu zalicza się między innymi prowizję dla banku, opłatę przygotowawczą za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie kredytu na przykład od śmierci kredytobiorcy czy też ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. Klienci decydujący się kredyt gotówkowy powinni też zwrócić uwagę na raty, bowiem mogą być one stałe albo malejące.

Które raty będą najkorzystniejsze?

Banki w większości proponują klientom raty równe, ponieważ dzięki temu więcej zarabiają, jednak klient powinien wiedzieć o tym, że spłacając kredyt w ratach malejących zapłaci mniej odsetek. O tym jak atrakcyjny kredyt gotówkowy klient otrzyma   decyduje też fakt tego czy dany kredytobiorca jest klientem banku, w którym ubiega się o kredyt. Stali klienci banku mają zazwyczaj znacznie łatwiejszą drogę do uzyskania kredytu, ponieważ bank bardziej ufa tej osobie, która już korzysta z jego usług i posiada u nich konto, na które przelewa swoje dochody. Dla banku bowiem taka osoba która od lat korzysta z ich usług jest znacznie bardziej wiarygodna niż klient, który dopiero się do nich zgłasza tym bardziej bez żadnej historii kredytowej.