Kredyty – ile można uzyskać

0
291

W sytuacji gdy mowa o uzyskaniu kredytu gotówkowego, wiele osób zadaje sobie pytanie jaką sumę można uzyskać dość szybko, bez konieczności przedstawiania zbyt dużej ilości zaświadczeń oraz długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku. Dzisiaj banki znacznie szybciej rozpatrują wnioski, a ponadto łagodniejsze wymagania, jak chodzi o ilość niezbędnych dokumentów sprawiają, że znacznie więcej osób może otrzymać kredyt.

Na pewno najłatwiej można uzyskać kredyty do wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Wiele banków nie wymaga od klienta nawet zaświadczenia o zarobkach, bazując jedynie na złożonym przez niego oświadczeniu. Jeszcze łatwiej mają klienci bankowości elektronicznej, którzy bardzo często nawet nie muszą przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach ani oświadczeń, bank bowiem przy ustalaniu maksymalnej kwoty kredytu bazuje na ich wpływach i obrotach na koncie. W takiej sytuacji niezwykle często czas, jaki jest potrzebny na rozpatrzenie wniosku i przelanie na konto klienta pieniędzy to maksymalnie kilka godzin, a czasem nawet jedynie kilkanaście minut.

Znaczna większość klientów dzisiaj decyduje się na kredyty w niewielkich kwotach. Dzięki temu mogą je rozłożyć na krótszy okres, jak mowa o ich spłacie, i przez to spłacają zobowiązanie znacznie szybciej. Dzięki temu można sobie pozwolić na znacznie więcej, jak na przykład wakacje czy też prezenty na święta. Coraz więcej osób stwierdza, że dwa czy trzy kredyty w mniejszych wysokościach są łatwiejsze do spłaty niż jeden w wyższej kwocie. Bardzo wiele osób dzisiaj decyduje się zaciągać kredyty online, które można uzyskać znacznie szybciej. Wiele banków umożliwia ich uzyskanie nawet po wysłaniu wiadomości SMS, a rozpatrzenie wniosku zajmuje kilkanaście minut. Plusem tego typu kredytów jest przede wszystkim bardzo duża łatwość ich uzyskania. Brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach jak również często także oświadczeń to jeden z tych czynników, które wskazują klienci jako te, które przeważają na korzyść takich ofert oraz korzystania z nich.

Zainteresowanie różnorodnymi kredytami rośnie, a co za tym idzie, banki starają się przedstawiać klientom coraz więcej ofert. Ta kwestia sprawia, że zainteresowani klienci mają coraz więcej możliwości wyboru, tym samym na przykład płacąc znacznie mniejsze odsetki czy też o wiele niższą prowizję. Znacząco zmniejsza to koszty kredytu jak również sumę, jaką należy oddać do banku. Tak samo jest w przypadku kredytów o wyższych kwotach, gdzie każde obniżenie prowizji czy stopy oprocentowania powoduje, że należy oddać znacznie mniej bankowi.