Kredyty gotówkowe

  0
  163

  Kredyty gotówkowe oferowane przez banki bardzo chętnie, są bardzo popularne w świecie finansów i stanowią swego rodzaju punkt przejściowy pomiędzy ofertami kredytów celowych i pożyczek gotówkowych.

  Cechy kredytów gotówkowych.

  Głównymi cechami tego produktu finansowego jest to że kredyt ten jest stosunkowo wysoko oprocentowany w stosunku do kredytów celowych ale niezbyt wysoko w stosunku do pożyczek. można go otrzymać stosunkowo szybko, pieniądze mogą trafić na konto już w ciągu godziny ponieważ procedury udzielania kredytu są znacznie uproszczone. jednak z tego samego względu kwoty jakie możemy pozyskać w ten sposób nie są zbyt wysokie natomiast okres spłaty także nie jest zbyt długi. Zazwyczaj są to kilka tysięcy na kilka miesięcy.

  Kto przeważnie bierze kredyty gotówkowe?

  Są to zazwyczaj osoby nie posiadające zbyt dużych oszczędności, a mają jakieś nagłe wypadki lub awarie. Kredyty gotówkowe nie są zbyt opłacalne ze względu na stosunkowo wysokie koszty i lepiej zaoszczędzić pewną kwotę. Kredyty gotówkowe są przede wszystkim dla ludzi niezbyt dobrze zorganizowanych, biorąc taki kredyt łatwiej jest rozplanować wydatki ponieważ plan spłaty rat ustala się razem z bankiem a później po prostu spłaca.

  Na co najczęściej bierzemy kredyty gotówkowe?

  Jako że kredyt gotówkowy można wziąć na dowolny cel, bierzemy je praktycznie na wszystko, jednak jest kilka produktów, na które jest brany najczęściej. Jednym z takich celów są wakacje zagraniczne. Jest to większy wydatek na który często brakuje pieniędzy, szczególnie kiedy pojawia się jakaś atrakcyjna oferta w biurach podróży. Przeważnie raty takiego kredytu można spłacić w jeden rok czyli do kolejnych wakacji. Kolejnym celem często są sprzęty codziennego użytku, które ulegają awariom. Takie awarie to wydarzenie niespodziewane i często ludzie nie mają przygotowanego odpowiedniego budżetu na ten cel, podobnie sytuacja wygląda w przypadku awarii samochodu tutaj naprawy mogą być całkiem drogie i przekraczać kilka tysięcy czyli tyle ile zazwyczaj wynoszą kwoty kredytów gotówkowych. Bardzo częstym celem kredytów gotówkowych są prace remontowe. Kwota ta przeważnie jest wystarczająca na remont kuchni bądź łazienki.